Buğra Kavuncu ‘İsim de vereyim’ diyerek açıkladı: Ömürlerinin sonuna kadar kara leke olarak kalacak

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu, Bayrampaşa’da bir dizi ziyarette bulundu. İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığını ziyaret eden Kavuncu, burada partililerle biraraya geldi. Bayrampaşa’daki İstanbul Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu’nu ve Bayrampaşa Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden Kavuncu, CHP listelerinde yer alan meclis üyelerinin isimlerini açıkladı.

Kavuncu, “Bu bir operasyondur. Bunun artık kıvrılacak bir tarafı yok ve çok büyük bir ihanettir. Bu partinin oylarıyla girmiş, partiyi son düzlükte satmış, ondan sonra da başka partinin belediye meclis üye listesinden çıkmak bu arkadaşların alnında ömürlerinin sonuna kadar bir kara leke olarak kalacak” ifadelerini kullandı.

 “LİSTELER TESLİM EDİLMEDEN İKİ GÜN ÖNCE YAPILAN İSTİFALAR OPERASYONDUR”

Kavuncu Bayrampaşa İlçe Başkanlığı’nda yaptığı açıklamada, “Bir ilçe başkanımız Perşembe günü yanında adayla il başkanlığına geliyor. Pazar günü bizim lansmanımıza katılıyor, sosyal medyada paylaşım yapıyor, sloganları kullanıyor herşeyi kullanıyor ve ertesi gün bir basın açıklamasıyla kamuoyuna istifa ettiğini duyuruyor. Bir başka ilçe başkanımız yine aynı. Aday getiriyor, koşturuyor ve o da bir açıklama yapıp istifa ediyor. Tamamının yaptığı açıklamalarda tek bir ortak özellik var. İstifa ediyorlar ve Ekrem İmamoğlu’nu destekliyorlar. Niyeymiş ? Biz hür ve müstakil kararı almakla yanlış yapmışız. Hür ve müstakil kararını bundan 4 ay önce aldık. 3 ay önce, 2 ay önce de siz bu tavrı koyabilirdiniz. Listeler teslim edilmeden bir gün önce, iki gün önce yapılan istifalar, bunlar operasyondur” dedi.

“ÇOK BÜYÜK BİR İHANETTİR”

Kavuncu, “Size daha net bir bilgi vereyim. İstifa eden belediye meclis üyelerimizden bir kısmı bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin listelerinde aday gösterildiler. Nasıl bir pazarlıkla ? İsim de vereyim. Ümraniye’de Yakup diye bir belediye meclis üyemiz vardı. Cumhuriyet Halk Partisi ikinci sıra belediye meclis üyesi olarak yazıldı. Çekmeköy’de Bora Kılıç vardı. Çekmeköy’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin dördüncü sıra listesinde yer aldı. Diğerlerini de göreceğiz. Bu bir operasyondur. Bunun artık kıvrılacak bir tarafı yok ve çok büyük bir ihanettir. Bu partinin oylarıyla girmiş, partiyi son düzlükte satmış, ondan sonra da başka partinin belediye meclis üye listesinden çıkmak bu arkadaşların alnında ömürlerinin sonuna kadar bir kara leke olarak kalacak. Siyasette bazen partinizle uyuşmayabilirsiniz, ayrılabilirsiniz. Bunların hepsi anlaşılır ama ben bunu birçok yerde görmedim. Ayrıldığı partisine bu kadar zarar vermek iştahı ve çıktığı partiye sürekli yüklenmek, kötülük yapmak, onu yıpratmak anlaşılabilir bir şey değil” diye konuştu.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x