Eşini öldürdü, annesini ve kardeşini yaraladı… ‘Deccal’ dehşeti… İfadesi şok etti

İstanbul Çekmeköy’de Şubat 2023’te Volkan Yüksekova, 4 çocuğunun annesi olan eşi Gülistan Yüksekova’yı bıçaklayarak öldürdü. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın cinayetle ilgili yürüttüğü soruşturmada yeni detaylar elde edildi. Hazırlanan iddianamede Volkan Yüksekova ve Gülistan Yüksekova’nın arasında problemler olduğuna dikkat çekildi. Olay günü de maktul, 4 çocuğu, şüpheli ve kayın validesiyle birlikte şüphelinin kız kardeşi Gülcan S.’nin evine gitti.

“BEN PEYGAMBERİM BEN ALLAH’IM”

Sabah’ın haberine göre, kız kardeş Gülcan S.’nin ifadesine göre son günlerde oldukça tuhaf tavırlar sergileyen Volkan Yüksekova, devamlı olarak Allah ve Peygamber olduğunu söyledi. Evde “Ben Peygamberim, Ben Allah’ım” şeklinde konuşan Volkan Yüksekova’ya iyi gelmesi için yakınları internetten dua açarak okumaya başladı. Ardından maktul Gülistan Yüksekova, acıktığını söyleyerek mutfağa gidip yemek hazırladı.

Salonda yemek yemeğe başlayan aile, Volkan Yüksekova’nın mutfaktan aldığı bıçakla yanlarına gelmesiyle korku ve paniğe kapıldı. Aniden eşini bıçaklamaya başlayan şüpheliyi gören anne Ürkiye Yüksekova ve kardeşi Gülcan S., engel olmaya çalışsa da fayda etmedi. Anne ve kız da bıçak darbelerine maruz kalarak yaralandı.

CİNAYETTEN ÖNCE “DECCAL” FİLMİNİ İZLEMİŞ

Oğlunun saldırısıyla neye uğradığını şaşıran Ürkiye Yüksekova ifadesinde oğlunun uyuşturucu bağımlısı olduğunu ancak iki aydır uyuşturucuyu bırakıp namaza başladığını, gelini Gülistan’dan öğrendiği kadarıyla son 3 gündür oğlunun sürekli “Deccal” isimli filmi izlediğini, “Ben Allah’ım hepimizin sonu gelecek deprem olacak hepimiz öleceğiz” şeklinde söylemlerde bulunduğunu söyledi. Olay günü gelini bıçakla öldüren ve kendisini de yaralayan öz oğlundan şikayetçi olduğunu dile getirdi.

HAYATTAN KOPARAN 42 BIÇAK DARBESİ

İddianamede maktul Gülistan Yüksekova’ya ait Adli Tıp raporuna da yer verildi. Raporda talihsiz kadının vücudunda 42 adet kesici delici alet yarası tespit edildiği, sekizinin öldürücü nitelikte olduğu belirtildi. Anne Ürkiye Yüksekova’nın doktor raporunda ise basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek şekilde yaralandığı kaydedildi.

“İÇİMDEKİ SES ‘KARINI ÖLDÜR’ DİYE TALİMAT VERDİ”

Şüpheli Volkan Yüksekova savunmasında herhangi bir psikolojik tedavi görmediğini söyleyerek son iki aydır mescide gittiğini, sürekli kafasında bazı sesler döndüğünü, içindeki seslerin sürekli kendisine talimat verdiğini, evde içindeki sesin eşine bıçak saplaması gerektiğini söylediğini, eşini nasıl öldürdüğünü hatırlamadığını, eşi ile aralarında herhangi bir problem olmadığını ifade etti.

SAĞLIK KURULU RAPORU “CEZAİ EHLİYET YOK” DEDİ

Erenköy Ruh ve sinir Hastalıkları Hastanesi’nin şüpheli hakkında yazdığı sağlık kurulu raporu ise soruşturmaya damga vurdu. Raporda şüphelinin gözlem altına alınması gerektiği ve cezai ehliyetinin bulunmadığı bildirildi. Savcılık, soruşturma sonucunda şüphelinin yaşadığı psikolojik bunalım sebebiyle eşi olan maktulü canavarca hisle ve eziyet çektirerek toplam 42 bıçak darbesiyle yaralayarak öldürdüğünü vurguladı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS YERİNE AKIL HASTALARINA ÖZGÜ GÜVENLİK TEDBİRİ

İddianamede şüpheli Volkan Yüksekova’nın “Eşi canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürme”, “Üstsoya karşı silahla basit yaralama” ve “Kardeşe karşı silahla basit yaralamaya teşebbüs” suçlarını işlediğine dair yeterli şüphe görüldüğü ve ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması gerekse de sağlık kurulu raporu gözetilerek ceza verilmesine yer olmadığına ve akıl hastalarına özgü güvenlik tedbirlerine karar verilmesini talep edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x