Fenerbahçe’yi eledi, sevinirken sahada bayıldı!

2024 CEV Şampiyonlar Ligi yarı final rövanş karşılaşmasında konuk ettiği İtalya’nın Allianz Vero Volley takımını 25-15, 26-28, 25-22 ve 25-23’lük setlerle 3-1 yenen Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, altın sette mücadeleyi 15-11 kaybetti ve kupaya yarı finalde veda etti.

Karşılaşmayı Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Kulübü Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt, Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan ve Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Danabaş tribünden takip etti.

SEVİNİRKEN BAYILDI
Mücadeleyi altın sette kazanan Milano’da İtalyan yıldız Myriam Sylla, Egonu ile sevinç yaşarken bir anda bayıngınlık geçirdi. Sağlık görevlileri hemen Sylla’nın yardımına koştu. Takım arkadaşları ise sevinci yarıda bıraktı.

FENERBAHÇE SONUNU GETİREMEDİ
Karşılaşmaya iyi başlayan Fenerbahçe Opet, Melissa Vargas ve Arina Fedorovtseva’nın etkili oyunuyla skor üstünlüğünü elinde tuttuğu ilk sette farkı bir ara 7 sayıya kadar yükseltti: 16-9. Allianz Vero Volley karşısında sayılar bulmaya devam eden sarı-lacivertliler, ilk seti 25-15 önde tamamladı ve öne geçti: 1-0.

İkinci sete de Melissa Vargas’ın etkili oyunuyla iyi bir başlangıç yapan Fenerbahçe Opet, skoru 15-11 yapınca Allianz Vero Volley’e mola aldırdı. Çekişmeli bir mücadeleye sahne olan bu sette İtalyan ekibinin üst üste bulduğu sayıların ardından sarı-lacivertli takım maçtaki ilk molalarını aldı. Fedorovtseva ve Vargas’ın etkili oyununa Egonu ile karşılık veren Allianz Vero Volley, bu sette oyuna dengeyi getirdi: 24-24. Konuk ekip, ikinci seti 28-26 kazandı ve skora dengeyi getirdi: 1-1.

Üçüncü set karşılıklı sayılarla başlarken Allianz Vero Volley, hücumda file üzerinden Heyrman’ın sayısıyla 14-13 öne geçti. Melissa Vargas’ın sayılarının yanı sıra Egonu ve Cazaute’nin hatalarıyla sarı-lacivertliler üstünlüğü eline aldı: 18-15. Mola alan İtalyan temsilcisi, dönüşte sayılarla yeniden maça dengeyi getirdi: 20-20. Fetisova’nın ace’i ve Fedorovtseva’nın blok autu ile öne geçen Fenerbahçe Opet, rakibinin üst üste hataları sonucu üçüncü seti 25-22 üstün bitirdi ve skoru 2-1 yaptı.

Dördüncü sete Fenerbahçe, 3-0’lık seriyle başladı. İki takım servislerde karşılıklı hatalar yaparken maça 8-8’lik denge geldi. Fetisova’nın servisleriyle yeniden ritim bulan sarı-lacivertliler, yeniden 3 farkı yakaladı: 13-10. Egonu ile skor üreten İtalyan temsilcisi, 14-13 öne geçerken sarı-lacivertliler mola aldı. Karşılıklı sayılara sahne olan bu sette Allianz Vero Volley, özellikle Egonu ile servis hataları yapınca Fenerbahçe Opet, eşitliği sağladı: 17-17. Egonu’nun sayılarıyla öne geçen (19-21) konuk ekibe Fedorovtseva ile üst üste bloklardan sayı bularak karşılık veren Fenerbahçe Opet, yeniden maçta beraberliği yakaladı: 22-22. Son bölümde 3 pasta topu çıkaramayan Allianz Vero Volley karşısında Fedorovtseva’nın ace’i ile dördüncü seti 25-23 önde tamamladı ve skoru 3-1 yaparak müsabakayı altın sete götürdü.

Altın sete etkili bir başlangıç yapan İtalyan ekibi, skoru 4-1’e getirince sarı-lacivertliler molayı aldı. Moladan Aslı Kalaç ve Fedorovtseva’nın etkili oyunuyla dönen sarı-lacivertliler, Vargas’ın sayısıyla 7-6 öne geçti. Altın setin son bölümünde skor üstünlüğünü eline alan Allianz Vero Volley, seti 15-11 kazandı ve finale yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x