Kolay İşleri Bu Saatler Arasında Yapın: Araştırmalara Göre Günün En Verimsiz Saatleri

Araştırma şirketi uzmanlarından Christina Janzer, kurumsal kültürde üretkenlik doğrusal olarak görülüyor diyor. “Eğer 8 saatlik bir iş gününüz varsa, sabah 8′de akşam 3′te olduğunuz kadar üretken olacağınızı varsaymak bizim için kolaydır” diye açıklıyor. “Fakat bu kesinlikle doğru değil.”

Her öğleden sonra kendinizi yorgun hissetmekten sıkıldıysanız, öğleden sonra 3′te yorgun hissetmekten sıkıldıysanız, üstesinden gelmenin üç yolu var.

MOLA VERİN

İş günü boyunca sadece beş dakika bile olsa molalara zaman ayırmanın çalışanların üretkenliğini ve refahını artırdığını buldu.

Janzer, ”Örneğin öğleden sonra 14:30 ile 14:45 arasında kısa bir mola vermek, beyninizi uyandırmanıza ve öğleden sonraki çöküşü daha üretken bir bölgeye dönüştürmenize yardımcı olabilir” diyor.

MÜZİK DİNLEYİN

Diğer araştırmalar iş yerinde müzik dinlemenin konsantrasyonumuzu, ruh halimizi ve performansımızı artırabildiğini ortaya koyuyor.

Tıpkı egzersiz sırasında müzik dinlemenin sizi motive edebildiği gibi, iş yerinde saat 3 olmadan mutlaka müzik dinlemiş olun.

KOLAY İŞLERİ ÖĞLEDEN SONRAYA BIRAKIN

Öğleden sonraları sizin için uygun değilse, muhtemelen daha az derinlemesine düşünmeyi gerektiren farklı türde bir iş yapabilirsiniz.

Öğleden sonrayı, mail kutunuzu düzenlemek veya meslektaşlarınızla görüşmek gibi hızlı idari görevleri tamamlamak için kullanmanızı öneriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir