Samsung uygun fiyatlı modeli için Android 14 güncellemesini yayınlıyor

Samsung‘un One UI 6.0 güncellemesi, Android 14 tabanlı olarak Galaxy A72 gibi popüler cihazları kapsayacak şekilde yayılmaya devam ediyor. Birçok Samsung kullanıcısı artık daha yeni olan One UI 6.1’i beklerken, Galaxy A72 gibi bazı cihazlar hala One UI 6 güncellemesini bekliyor. Bu cihazlar için Android 14 güncellemesi alımı yeni başladı.

Güncelleme, özellikle Ortadoğu ve Avrupa’nın seçilmiş ülkelerinde başlatıldı ve listeye Hindistan da dahil edildi. Galaxy A72 kullanıcıları, A725FXXU6EXB3 firmware sürümüne sahip olan bu güncellemeye dikkat etmeli. Güncelleme, 2024 Ocak ayı güvenlik yamasını da içeriyor.

One UI 6.0 güncellemesini yüklemenin en basit yolu, cihazın Ayarlar uygulaması altındaki Yazılım Güncelleme bölümünden OTA (havadan) güncellemeyi seçmektir. Alternatif olarak, manuel bir güncelleme tercih edenler, Samsung’un resmi arşivinden gerekli firmware’i Windows PC üzerinden indirebilir.

Android 14, Galaxy A72 için planlanan son büyük işletim sistemi güncellemesi olacak. Ancak, Samsung, cihazın destek süresi sona ermeden önce One UI 6.1′i yayımlayabilir.

One UI 6.0 ile gelen yenilikler arasında, sık kullanılan ayarların daha kolay erişilebilmesi için yeniden tasarlanmış Hızlı Panel bulunuyor. Ayrıca, yeni bir font, genel görsel deneyimi tazeleyerek kullanıcılara sunuluyor. Müzikseverler için kilit ekranı ve bildirim kontrolleri için yeni bir medya oynatıcı widget’ı geliyor.

Samsung uygun fiyatlı modeli için Android 14 güncellemesini yayınlıyor

Kişiselleştirmede, kilit ekranı saat widget’ı için daha fazla font ve yerleşim seçeneği ön plana çıkıyor. “Özel Kamera” ve “Hava Durumu İçgörüleri” adında iki yeni widget, sırasıyla kamera ayarlarına hızlı erişim ve detaylı hava durumu bilgileri sunuyor.

Ayarlar uygulaması da daha kolay gezinme için adanmış bir Batarya bölümü içerecek şekilde yeniden tasarlandı. Kamera kullanımı basitleştirildi ve Fotoğraf Editörü uygulaması, kolay erişilebilirlik için daha büyük kontrollere sahip. Hava durumu uygulaması, sevdiğiniz yerler hakkında daha fazla detay sunarken, Samsung, uygulama çekmecesi ve ana ekranı, stok uygulama simgelerinden kendi markasını kaldırarak daha sade bir hale getirdi.

Bu güncelleme, kullanıcılara daha sade, daha kişiselleştirilebilir ve daha kullanışlı bir arayüz sunmayı amaçlıyor, bu da günlük kullanımda önemli bir iyileştirme olarak değerlendirilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x