Sosyal Medya Şeyhi Halil Konakçı Bu Defa Okullarda Atatürk’e Secde Ettirildiğini İddia Etti

Sosyal medyada Atatürk düşmanı paylaşımları ile sık sık gündeme gelen İmam Halil Konakçı, son paylaşımı ile tekrardan gündemde.

Sosyal medyada Atatürk’e ve laikliğe düşmanlığı ile tepki toplayan İmam Halil Konakçı, son paylaşımı ile tekrar gündemde.

Konakçı, daha önce Hatay’ın Arap şehri olduğunu söylediği ve Fransızların yapmadığı zulmü Türklerin yaptığını söyleyerek de tepki almıştı.

Konakçı, Hatay ile ilgili açıklamasında “Hatay, çoğunluğu Arap olan bir bölge olup, 1938’e kadar Fransız işgali altındaydı. Fransızlar, bu süre zarfında ezanı yasaklamadılar. Ancak, Hatay’ın 1938’de Türkiye’ye katılmasının ardından ezanın yasaklanması ilk uygulanan politika oldu.” demişti.

Konakçı, son paylaşımında okulları ve okul törenleri hedef aldı. Konakçı, okul törenlerinde Atatürk’ün heykel ve resimlerini secde ettirildiğini iddia etti.

Konakçı: “Okullarda, resmi törenlerde çocukların heykel ve resimlerin önünde secde ettirilmesine karşı değiller ama vatanımızda yaşamış İslam’a hizmet etmiş değerleri kıyafetleri ile anılmasına ve anlatılmasına karşı çıkıyorlar.”

Konakçı, paylaşımın devamında ise “Öğrencileri eğitmek için okullara hemşire, doktor, polis, AFAD uzmanı hatta itfaiye eri dahi görevlendiriliyor ama Müslüman ailelerin çocuklarına dinini öğretmek için Diyanet görevlisi bir hocanın okulda görevlendirilmesine karşı çıkıyorlar.” ifadelerini kullandı.

İmam Halil Konakçı’nın Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ?

Konakçı, “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES)” projesine karşı çıkanların ‘İslam düşmanı’ olduğunu da söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x