SÖZCÜ TV’ye konuşan Gökhan Zan’dan çarpıcı rüşvet iddiası

Türkiye İşçi Partisi’nden Hatay Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Gökhan Zan, Ece Üner ile Sözün Gücü programına katıldı.

CHP’nin yeniden aday gösterdiği Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın kendisine yönelik sözlerine yanıt veren Gökhan Zan, şu ifadeleri kullandı;

*Hatay halkının CHP ile sorunu yok. Şahıs ve kişiyle ilgili sorunu var. ‘Topçu ve sanatçılara güvenilir mi’ diye bir söz kullandı. Biz sporcu ve sanatçılar olarak birleştirici ve bütünleştirici bir ruh vardır.

*Lütfü Bey’in bahsettiği topçular… Soruyorum; Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, federasyon… Herkes Hatay’a ve Hatayspora sahip çıkmak için seferber olmadı mı? Bunu nasıl söyleyebilir?

CHP’NİN ANKETİ

*Bu anketi hangi verilere göre yaptılar bilmiyorum açıkçası. Ama en büyük anketin sokak olduğunu, halk olduğunu, gayet güzel bir şekilde gördüler. Halkın Lütfü Savaş’ı istemediğini gördüler.

*Diyor ki Sayın Özel, “Biz aday bulamadık.” Hem aday bulamadığını söylüyorsun, hem de Hatay halkına Hatay’da adam bulamadım mesajını veriyorsun.

*Ben dün saat 16.55’e kadar bekledim. Sonuna kadar doğru bir insan peşinde, Hatay’ı demografik yapısıyla birleştirecek hem de Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Hatay’a şahsi meselesi olarak bakacak birisini getireceksiniz.

*İnsanlar depremden sonra anladı ki Hatay’a hizmet yapılmamış. Sayın Lütfü Savaş hep “Önümde engel oldu” diyor. Devamlı bir engel ve şikayetten bahsediyor. Madem şikayetten bahsediyorsunuz o zaman o koltuktan istifa edeceksiniz.

*Hata yaptığınızı söyleyin, olabilir. Deyin ki “Ben yetemedim, ben yapamadım, ben azıyla ve çoğuyla doğrusuyla yanlışıyla hakkınızı helal edin” ve helalleşin bu halkla. Neden inatlaştınız. Neden zorla aday gösteriyorsunuz?

“HERKES ELİNİ VİCDANINA KOYSUN”

*Ben soruyorum size, Lütfü Savaş ya da AK Parti adayı sayın Mehmet Öntürk. Bu kriterlere uyuyor mu? Herkes elini vicdanına koysun. Hem AK Parti adayı, hem de Lütfü Savaş bu kriterlere uyuyor mu? Ben sonuna kadar bekledim, çekilmeye hazır olduğumu söyledim. Ben de buranın bir evladıyım, siyasetçi olarak bakılmasın. Ben Hatay halkının bir sesi, sözcüsü olmaya çalışıyorum.

RÜŞVET İDDİASI

Ece Üner: Çekilmem adına bana rüşvet teklif edildi dediğiniz konuyu merak ediyorum, nedir bu konu? Kim etti bu teklifi size?

Gökhan Zan: Kimin ettiği değil… Ben organize işlerden bir amirle de görüşmeyi sağladım. Bundan sonrası için siyasetin ne kadar kirli bir yüzü olduğunu ifade etmek istedim. Kim üzerine alınır bilmiyorum. İsim vermeyeceğim ama emniyette veya savcılıkta isim vermem gerekiyorsa gider veririm. Avukatım ve partimizle birlikte bunun kararını veririz. 2-3 kişiyle neler yapabiliyoruz, nasıl bir araya gelebiliriz, neler istersin, mağduriyetini giderelim diyorlar bana… Neyin mağduriyetini gidereceksin kardeşim? Ben mağdur değilim ki Hatay halkı mağdur. Madem ki sizin bu kadar çok… Şikayet ediyorsunuz “hem iş yapmıyorum diyorsunuz, engelliyorlar… Hem de paranız var. Ya bu parayı bana teklif edeceğinize gidip sefalet içerisinde olan Hatay halkına…

Ece Üner: “İş yapamıyoruz, engelliyoruz” diyenler Lütfü Savaş olduğuna göre, bu kadar parası olan ve teklifte bulunan da CHP ve Lütfü Savaş anladığım kadarıyla.

Gökhan Zan: Onu kamuoyuna bırakıyorum.

Ece Üner: Hayır demiyorsunuz ama.

Gökhan Zan: İki defa geldi… Açık ve net söyledim, bir kez daha yaparsanız bunu savcılık ve yargıya taşıyacağım. Ama bu demek değildir ki ben yarın gidip bunu yargıya ve savcılığa taşımayacağım. Ben bunu siyasetin kirli yüzünü göstermek için çok net ifade ettim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x